Поради юридичні - 4.6 out of 5 based on 10 votes
Аліменти на дитину - 5.0 out of 5 based on 3 votes

Батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі чи ні (у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), чи визнаний шлюб недійсним, чи позбавлені вони батьківських прав, чи дитина від них відібрана тимчасово без позбавлення батьківських прав.

Оскарження дій державного виконавця - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Порядок оскарження дій чи бездіяльності державних виконавців визначено у ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших  посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.

Поділ майна подружжя при розлученні - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Подружжя може провести поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Оскарження заповіту - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Заповітом є особисте розпорядження особи на випадок її смерті. Право на пред’явлення позову у особи про недійсність заповіту виникає лише після смерті заповідача. Недійсні заповіти діляться на нікчемні та оспорюванні.

Поділ майна в цивільному шлюбі - 5.0 out of 5 based on 1 vote

В Сімейному Кодексі не прописано визначення «цивільний шлюб», «громадянський шлюб», «фактичний шлюб» . Відповідно до ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.