5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]
Як відкрити ТОВ самостійно - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Як відкрити ТОВ самостійно - картинка

Серед усієї безлічі організаційно-правових форм для юридичних осіб, що існують сьогодні, найпоширенішою є ТОВ. Обирають її з кількох причин, серед яких можна виділити ключові:

 • така форма чітко регулюється законодавством;
 • зручна в управлінні та функціонуванні;
 • має достатньо просту реєстрацію, відкрити ТОВ самому відносно легко.

Щоб ТОВ відкрити самостійно в Україні, необхідно пройти процедуру, яка складається з трьох важливих етапів: інформаційний, підготовчий, реєстраційний.

Як самостійно відкрити ТОВ: інформаційний етап

Спершу необхідно проаналізувати, з якою метою ви хочете відкрити підприємство та остаточно переконатися, що для роботи зручна саме така форма господарювання. Якщо ви вирішили відкрити саме ТОВ, то на першому етапі потрібно:

 1. Обрати назву. Важливо перевірити, щоб вона була унікальною і відповідала всім основним вимогам до назви підприємства. Попередньо перевірити ексклюзивність імені фірми можна на сайті Міністерства юстиції.
 2. Щоб відкрити ТОВ самостійно, потрібно визначити адресу реєстрації підприємства. Заноситься юридична адреса в держреєстр і використовується різними державними органами. Для цього можна:
  • орендувати, або придбати нежитлове приміщення;
  • укласти договір про отримання юридичної адреси з обслуговуванням;
  • відкрити підприємство на адресу засновника, або директора.
 3. Призначити засновника, навіть щоб відкрити ТОВ самому. Це може бути одна людина, або кілька людей. Якщо засновник не є громадянином України, у нього повинен бути код платника податків або документ, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у країні. Щоб іноземцю отримати ІПН, необхідно надати перекладену і засвідчену нотаріусом копію паспорта, тільки тоді він зможе відкрити підприємство в Україні.
 4. Обрати види діяльності за класифікатором КВЕД. Обмежень за кількістю видів діяльності для того, щоб самому відкрити ТОВ ніяких немає, але найчастіше обирають не більше 6 з одною головною.

Інформаційний етап є ключовим, тому, якщо ви не знаєте, як організувати ТОВ самостійно, зверніться за консультацією до професіоналів нашої компанії, які поетапно розкажуть, як відкрити ТОВ самому.

Як оформити ТОВ самостійно – документальний етап

Другий етап оформлення – це підготовка і подача на реєстрацію пакета документів. На даному етапі потрібно:

 1. Підготувати та затвердити протокол зборів засновників з питання створення ТОВ, в якому прописані питання:
  • обрання назви;
  • адреса;
  • інформація про статутний капітал;
  • призначення директора.
 2. Розробити статут та засвідчити його у нотаріуса – це одна з ключових умов для того, щоб відкрити ТОВ самостійно. Статутом регламентується:
  • різновид діяльності підприємства, мета і предмет;
  • склад керівництва і правління;
  • ім'я компанії;
  • розмір і частки статутного капіталу;
  • порядок внесення коректив у документацію;
  • порядок реорганізації та ліквідації.
 3. Підготувати заяву на відкриття ТОВ (скачати зразок). Спеціальна форма для відкриття ТОВ видається засновнику у відділенні податкової. Заповнювати бланк заяви на відкриття ТОВ самостійно необхідно дуже уважно, без помилок, помарок і виправлень, оскільки це стане обов'язковою відмовою в реєстрації та всі зусилля будуть марними, а відкрити фірму можна буде тільки після виправлення недоліків.

Якщо ТОВ відкрити самостійно – це складна для вас процедура, доручити її краще юристам нашої компанії (див. Реєстрація ТОВ ). Для цього необхідно просто підписати нотаріальну довіреність.

Третій етап – реєстраційний

На останньому етапі, після того, як документи передані в реєстраційну службу, її спеціаліст:

 1. Вносить підприємство в ЄДР.
 2. Передає відомості про ТОВ у належні інстанції.
 3. Видає засновнику витяг з єдиного державного реєстру.

Далі засновник повинен:

 • Подати заяву про створення ТОВ з певною системою оподаткування до податкової. За типовим сценарієм підприємство можна відкрити із загальною системою плати податків. За заявою можна перейти на єдиний податок, або ПДВ. Обов'язковою умовою є дотримання термінів подачі цих заяв, порушення терміну може стати причиною відмови у переході на певну систему оподаткування. Надати її можна під час подачі документів про відкриття ТОВ та інші папери на реєстрацію.
 • Замовити виготовлення печатки з реквізитами підприємства.
 • Засвідчити у нотаріуса зразок підпису керівника, відкрити рахунок у банку.

Якщо ви не знаєте, як створити ТОВ самостійно, звертайтеся в ЮФ Абсолют. Наші кваліфіковані фахівці виконають всю роботу самостійно та відкриють для вас бізнес, або нададуть безкоштовну консультацію про те, як самостійно відкрити ТОВ.

Не втрачайте час!
☛ Замовляйте безкоштовну консультацію!