Юридична компанія «ENTIRE» надає послуги з розпорядження майновими правами на об'єкти інтелектуальної власності в Україні – оформлення договорів передачі (відчуження) майнових прав та ліцензійних договорів про використання прав інтелектуальної власності. Послуги надаються за найнижчими цінами та в мінімальні терміни. Незаперечною нашою перевагою є САМА НИЗЬКА ЦІНА І ВЕЛИКИЙ ДОСВІД надання юридичних послуг в області інтелектуального права та безпосередньо у сфері реєстрації та захисту авторських прав.

Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності – це право власника об'єкта інтелектуальної власності передавати права на використання даного об'єкта іншій особі повністю або частково.

Договір про використання об'єкта права інтелектуальної власності – це вид цивільно-правової угоди та краще рішення для захисту своїх прав на інтелектуальну власність при їх переході.   

Законодавство про розпорядження правами інтелектуальної власності в Україні у 2023

Законодавством України передбачені наступні майнові права на об'єкти інтелектуальної власності:

  • право на використання;
  • виключне право дозволяти використання;
  • виключне право перешкоджати неправомірному використанню, в тому числі забороняти таке використання;
  • інші майнові права, встановлені законом.

Найбільш поширені такі договори на використання об'єктів права інтелектуальної власності:

  1. Ліцензійний договір.
  2. Договір про передачу виняткових майнових прав.
  3. Договір про створення на замовлення та використання.

На відміну від договору передачі прав, ліцензійні договори та договори про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності не підлягають обов'язковій державній реєстрації.

Законодавче регулювання здійснюється на підставі таких нормативних актів:

  • Цивільний кодекс України.
  • Постанова КМУ №1716 «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності».

Ліцензійний договір

Ліцензійний договір – це угода, згідно з якою одна сторона (Ліцензіар) надає другій стороні (Ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта інтелектуальної власності, на умовах зазначених в договорі, і може включати в себе ліцензію.

Ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності – це документ, відповідно до якого особа, яка має виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензіар), може надати іншій особі (ліцензіату) письмове повноваження, яке надає їй право на використання цього об'єкта в певній обмеженій сфері.

Види ліцензій

  1. Виняткова – видається лише одному ліцензіату і виключає можливість використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання цього об'єкта у зазначеній сфері.
  2. Одинична – видається лише одному ліцензіату і виключає можливість видачі ліцензіаром іншим особам ліцензій на використання об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, але не виключає можливості використання ліцензіаром цього об'єкта у зазначеній сфері.
  3. Невиняткова – не виключає можливості використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання цього об'єкта у зазначеній сфері.

Договір передачі виключних майнових прав на об'єкти інтелектуальної власності

Договір передачі виключних майнових прав на об'єкти інтелектуальної власності – це угода, згідно з якою одна сторона (Ліцензіар) надає другій стороні (Ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта інтелектуальної власності, на умовах, що зазначені в договорі.

У разі укладення такого договору, ліцензійні договори, укладені раніше не припиняють своєї дії.

Договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності

Договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності – це угода, згідно з якою одна сторона (творець, письменник, художник тощо) зобов'язується створити об'єкт права інтелектуальної власності відповідно до вимог другої сторони (замовника) та у встановлений строк.

На відміну від договору передачі прав, ліцензійні договори та договори про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності не підлягають обов'язковій державній реєстрації.

Пакет послуг
Розпорядження майновими правами на об'єкти інтелектуальної власності

Складові процесу оформлення договоруВартість, грн
Договір про передачу майнових правЛіцензійні й договір про використання прав

Детальна консультація

Складання договору

від 2000

Реєстрація договору в Укрпатенті (термін – 2 міс.)

2500

Переклад документів (залежить від мови та обсягів)

від 250

Завдяки співпраці з юридичною компанією Інтаєр Ви зможете заощадити свій час і позбавитеся необхідності багаторазово відвідувати державні інстанції, вивчати законодавство і заповнювати юридичні документи для складання договору передачі (відчуження) майнових прав чи ліцензійного договору про використання прав інтелектуальної власності  в Україні. Все це зроблять за Вас наші кваліфіковані юристи з гарантією якісного результату.

Не втрачайте час!
☛ Замовляйте безкоштовну консультацію!