Ліквідація неприбуткових організацій (НПО) проходить за тією ж процедурою, що й комерційних організацій. Але в даному випадку додається необхідність виключити її з «неприбуткового» Реєстру. Крім того, певні вимоги висуваються до розподілу майна, що залишила неприбуткова організація.

Порядок ліквідації НПО

  1. НПО ліквідується за власним рішенням (добровільно) або за рішенням суду (примусово), в тому числі з подачі податківців.
  2. У встановленому «неприбутковим» законодавством порядку розподіляються активи.
  3. НВО виключається з Реєстру. У зв'язку з цим податковому органу потрібно повернути оригінал рішення про внесення в «неприбутковий» Реєстр.

Ліквідація НПО: добровільна і примусова

Неприбуткова організація може самоліквідуватися (розпуститися за власним рішенням), якщо закінчився термін, на який вона створювалася, досягнуті цілі або виконані статутні завдання, заради яких вона створювалася, або в силу якихось інших причин.

За рішенням суду ліквідація НПО може бути в разі порушення норм законодавчих актів про неприбуткові організації, ведення забороненої або протиправної діяльності.

Розподіл майна при ліквідації

У разі ліквідації НПО в судовому порядку майнові питання вирішуються відповідно до рішення суду.

Порядок припинення діяльності та вирішення майнових питань (розподілу активів при ліквідації) в обов'язковому порядку повинен бути прописаний в статутних документах.

Також майнові питання при ліквідації НПО вирішуються з урахуванням вимог чинного законодавства – норм «профільних» законів, що регулюють діяльність тієї чи іншої неприбуткової організації. З урахуванням таких норм порядок розподілу майна при ліквідації повинен бути спочатку прописаний в статутних документах.

Виключення з Реєстру

При ліквідації НПО відбувається виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом скасування присвоєного їй ознаки неприбутковості. Организація повинна повернути оригінал рішення про внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій податковому органу.

По завершенні всієї ліквідаційної процедури держреєстратор внесе запис про виключення НПО з ЄДР.

Виключення неприбуткової организації з Реєстру та ЄДР - це заключні моменти ліквідації.

Щоб отримати безкоштовну консультацію

Ми гарантуємо абсолютний професіоналізм і оптимальне рішення для досягнення Ваших цілей у справі ліквідації неприбуткової організації.

Не втрачайте час!
☛ Замовляйте безкоштовну консультацію!